DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI (DUK)
Ką daryti, jeigu dirvožemio paviršiuje yra pelėsių?
Pelėsių dažniausiai atsiranda, jeigu dirva per drėgna arba trąšos netinkamai įterptos į dirvą ties augalo šaknimis. Persodinę augalą ir jį patręšę, laistydami būkite ypač atsargūs, nes trąšų granulės veikia kaip natūrali drėgmę palaikanti priemonė. Nelaistykite augalo tokiu pat dažnumu, kaip prieš tręšimą, leiskite augalui prisitaikyti prie naujos aplinkos ir laistykite kiekvieną augalą pagal individualius jo poreikius, prieš tai patikrinę, ar nėra taip, kad dirva dar drėgna. Jeigu dirvožemis sausas, palaistykite, bet jeigu pirštu palietus jis maždaug 1,5 cm gylyje dar drėgnas, tada nelaistykite ir vėl patikrinkite po poros dienų. Jei viską darote, kaip nurodyta, bet vis tiek matote pelėsį, tada atsižvelkite į tai, kad mūsų gaminiai yra 100 % natūralūs, todėl pelėsis gali būti ir natūralaus irimo proceso apraiška, augalui nedaroma jokia žala.
Kokį kiekį trąšų naudoti?
1) Vazonuose augančioms kambarinėms gėlėms – sauja trąšų įmaišoma į žemę prie šaknų, nepaliekant ant viršaus, tada palaistoma. 2) Augalams klombose ir šiltnamiuose – trąšos (125 g/m2) tolygiai paskleidžiamos per visą lysvės ilgį, pasodinti augalai palaistomi. 3) Nederlingam dirvožemiui pagerinti – į dirvą įterpiamos trąšos (125g/m2) ir ji gausiai palaistoma, kad būtų atkurta dirvožemio sudėtis.
Kaip naudoti trąšas šiltnamiuose?
Augalams lysvėse ir šiltnamiuose – trąšos (125 g/m2) tolygiai paskleidžiamos per visą lysvės ilgį, pasodinti augalai palaistomi. Visada atsižvelkite į individualius kiekvieno augalo poreikius.
Kokį dirvožemį rekomenduotume tręšiant trąšomis ir „ziem-guļa“?
Nėra kokio nors ypatingo dirvožemio, kurį rekomenduotume, tik prieš beriant trąšas būtina įsitikinti, kad dirvožemio sudėtis nebuvo papildyta kokiomis nors maistinėmis medžiagomis, nes augalui jų jau būtų per daug ir stabdytų jo vystymąsi.
Kaip dažnai reikia laistyti patręštą augalą?
Vieno teisingo atsakymo, kuris tiktų kalbant apie bet kurį augalą, nėra – reikia stebėti, kiek drėgmės augalui reikia. Po tręšimo trąšomis arba „Ziem-guļa“ laistymas yra kitas būtinas veiksmas. Paskui palikite augalą ramybėje kelioms dienoms, kad jis pasisavintų veikliąsias medžiagas ir priprastų bei prisitaikytų prie naujos aplinkos. Tada atidžiai stebėkite dirvožemio drėgnumą – pirštu palieskite ir pažiūrėkite, ar dirvožemis maždaug 1,5 cm gylyje dar drėgnas, jei taip, dar palaukite kelias dienas prieš laistydami. Nederlingą dirvožemį geriausiai pagerina vanduo. Patręškite žemę granulėmis (svarbiausia, kad jų neliktų paviršiuje) ir gausiai palaistykite.

Jeigu neradote atsakymo į kurį nors savo klausimą, susisiekite su mumis ir mes mielai padėsime.